След загуба в Торино: Милан май сдаде титлата

Росонерите вече са на 6 точки от лидера Наполи

10:58 - 31 Октомври 2022
1339

Колебаещият се от началото на сезона отбор на Торино нанесе втора загуба през този шампионат на Милан, побеждавайки го с 2:1 на свой терен в среща от 12-ия кръ на италианската Серия А.

Милан остава на 3-о място в класирането с 26 точки, на една от втория Аталанта и на цели 6 от лидера Наполи. Първите два отбора спечелиха мачовете си този уикенд и ще се срещнат един срещу друг в следващия 13-и кръг.

Домакините нанесоха своя удар в рамките на две минути преди почивката, като най-напред Кофи Джиджи откри, а след него се разписа и Алексей Миранчук. В средата на второто полувреме Жуниор Месиаш върна един гол за шампионите.

След мача старши треньорът на гранда Стефано Пиоли беше разочарован, но призна, че неговите хора вероятно мислят за срещата с РБ Залцбург в Шампионската лига. В сряда те просто трябва да избегнат поражението, за да продължат в следващата фаза на турнира.