Сосиедад излъга Селта и крачи към Купата на Краля

08:09 - 24 Януари 2024
1698

Реал Сосиедад се класира за полуфиналите на Купата на Краля след победа с 2:1 в гостуването си на Селта.

Попаденията за гостите бяха дело на Микел Оярсабал и Шералдо Бекер, докато точен за отбора на Рафаел Бенитес бе Лука де ла Торе.

Гостите от Сан Себастиан поведоха в резултата още във втората минута. Микел Мерино сложи топката на главата на Микел Оярсабал и капитанът на "Ла Реал" прониза вратата на Иван Вияр.

Шест минути по-късно Ренато Тапия от отбора на Селта падна в наказателното поле, искайки дузпа. Такава обаче не бе отсъдена.

В 28-ата минута домакините имаха добър шанс да изравнят, но Вилиот Сведберг прати удара си доста покрай целта.

До края на първото полувреме нямаше други опасности и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 за Реал Сосиедад.

Втората част продължи да не предлага много ситуации. В 55-ата минута стражът на гостите Алекс Ремиро показа добър рефлекс, за да спаси удар на Михайло Ристич.

11 минути след това Реал Сосиедад стигна до втори гол. Брийс Мендес намери Шералдо Бекер на границата на пеналтерията и вторият прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

Във втората минута на добавеното време на срещата Селта върна едно попадение. Лука де ла Торе успя да преодолее Ремиро.