Спипаха софиянец с 13 бежанци на бензиностанция край Пазарджик

Общество
12:46 - 19 Януари 2022
1681
Спипаха софиянец с 13 бежанци на бензиностанция край Пазарджик

Млад мъж от София е задържан от пазарджишки полицаи да превозва 13 нелегални мигранти, съобщи говорителят на областната полицейска дирекция в Пазарджик Мирослав Стоянов.

Това е станало тази нощ в близост до бензиностанция на магистрала „Тракия“, в района на Пазарджик. По време на обход на обслужваната територия автопатрул в сектор „Пътна полиция“ засякъл в района на 86-ти километър по посока за София джип „Мерцедес“.

Последвала проверка, при която униформените установили, че зад волана е 20-годишен столичанин. Станало ясно, че той транспортира в джипа 13 чужденци. Всичките били без документи за самоличност и са предадени за работа на служители от група „Миграция“ при ОДМВР-Пазарджик. След това са транспортирани до Специализиран дом за временно настаняване на чужденци при Дирекция „Миграция“.
Българският гражданин е задържан за срок от 24 часа, а возилото е иззето.