Срам! Четвърта поредна загуба за България

Лъвовете загубиха от Полша с 1:3 гейма

13:39 - 08 Юни 2019
2013

България допусна четвърта поредна загуба във волейболната Лига на нациите. Момчетата на Силвано Панди паднаха с 1:3 от световния шампион Полша.

Двубоят бе втори за България от турнира, който се провежда в Китай. Вчера загубихме от домакините с 0:3, а в днешния мач започнахме добре и успяхме да спечелим първия гейм след 25:22. Полша се върна в мача след победа във втория гейм с 19:25.

Най-голяма бе драмата в третата част, където родните нацинлаи бяха много близо до успех, но в крайна сметка дружина полска показа по здрави нерви и затвои гейма на с 25:27. В четвъртия гейм Силвано Пранди изпозлва почти всички налични свой играчи, а Полша затвори мача с 20:25.

Така България остава с актив от 1 победа и 4 загуби на 14-то място от 16 отбора. Утре играем с Франция.