Стефанос Циципас започна с победа в Дубай

Германецът Щурф изхвърли от надпреварата шампиона от 2018-та Роберто Баутиста Агут

13:44 - 26 Февруари 2020
2093

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2,95 милиона долара.

Поставеният под номер 2 миналогодишен финалист в надпреварата Циципас елиминира на старта испанеца Пабло Кареньо Буста със 7:6, 6:1 и продължи добрата си серия през месеца.

21-годишният грък записа пета поредна победа без загубен сет в Тура на АТП, след като през миналата седмица защити титлата си в Марсилия.

Във втория кръг той ще срещне Александър Бублик от Казахстан, когото победи миналата събота на полуфиналите в Марсилия по пътя си към първата си титла за сезона.

Германецът Ян-Ленард Щруф пък отстрани шампиона в Дубай през 2018 година Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7:6, 7:5.

В типичния си агресивен и атакуващ стил Щруф наниза 44 печеливши удара за успеха след час и 52 минути игра. Германецът, който наниза 13 аса, навакса пасив от 1:3 гейма в първия сет, а във втория постигна ключов пробив в 11-ия гейм, след като затвори мача при собственото си подаване.

Във втория кръг той ще играе срещу грузинеца Николоз Басилашвили.