Стилияна Николова предизвика фурор на Световната купа

Ева Брезалиева завърши на шеста позиция

Новини
17:41 - 01 Април 2023
16270

Новата ни надежда в художествената гимнастика Стилияна Николова сътвори фурор по време на турнира за Световната купа в зала "Арена София". 17-годишната състезателка спечели титлата в многобоя, след като събра сбор от 131.300 точки.

След вчерашното си добро представяне на обръч (35.150) и донякъде с топка (31.800), та се представи днес много силно и на лента (32.450), което ѝ позволи да си осигури първото място, въпреки допуснатите неточности в съчетанието с бухалки (31.900).

На второ място се класира звездата на италианския отбор и световна шампионка от София 2022 - София Рафаели (128.750 т.), а трета е Тахмина Икромова (Узб) със 126.550 т.

Втората българска участничка Ева Брезалиева зае шестата позиция със 121.200 точки (31.300 обръч, 28.000 топка, 33.450 бухалки, 28.450 лента). По-ниската ѝ оценка се дължи заради грешка на лента, при която уредът бе извън килима. За сметка на това нейното представяне на бухалки бе отлична и тя получи най-висока оценка от всички.

Двете български гимнастички се класираха за общо шест финала на отделните уреди утре. Николова ще участва на всичките четири, а Брезалиева е финалистка на обръч и на бухалки.

От 18:00 ч. започва надпреварата при ансамблите с три ленти и две топки. Българският тим (Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова) допусна грешки вчера на пет обръча и получи 32.500 т.

На първо място във временното класиране е Италия с 34.450 точки, пред Франция с 33.250 точки.