Стоичков захапа Левски и през океана: Благодаря ви, мои клиенти!

Майтапът е по повод 30-годишнината от прословутата победа с 5:0 и четирите гола на Камата в синята врата

Новини
12:21 - 02 Октомври 2019
2599

Вчера се навършиха 30 години от едно от най-знаменателните победи във Вечното дерби - ЦСКА - Левски 5:0. На 1 октомври 1989-та, няколко дни след срамното отпадане на сините от Антверпен в турнира за Купата на УЕФА, последва нов шамар и четири гола на Христо Стоичков във вратата на Здравко Здравков. По този повод носителят на "Златната топка" за 1994 година демонстрира чувството си за хумор и не пропусна да се избъзика с левскарите.

Отвъд Океана, където се завърна след церемонията на ФИФА в Милано миналата седмица, Стоичков написа в Инстаграм: "Благодаря ви, мои клиенти, че направихте щастливи много хора. Тези четири гола са част от Златната обувка". Именно тогава пловдивчанинът стана и голмайстор на Европа с 38 попадения.

На 1 октомври 89-та покойният Трифон Иванов откри резултата през първото полувреме, а Христо Стоичков прониза четири пъти сините - между 49-ата и 76-ата минути.