Светът е футбол: Нидерландия е на четвъртфинал

КАТАР 2022
18:59 - 03 Декември 2022
2896

Нидерландия е първият 1/4-финалист на световното първенство в Катар, след като победи с 3:1 САЩ.

Още в първите секунди американците изпуснаха уникално положение, като Ноперт спаси удара на Пулишич.

В 10-ата минута при перфектна контра Мемфис Депай откри резултата, след като получи пефректен пас от Дъмфрис.

В края на полувремето американците опитаха да натиснат, но вместо това в допълнителната минута Дейли Блинд вкара с плътен удар за 2:0 отново след асистенция на Дъмфрис.

В началото на втората част удар на Маккени бе изчистен от голлинията.

В 76-ата минута резервата Хаджи Райт отбеляза с пета след пас на Кристиян Пулишич. И малко след това американците отново пропуснаха на празна врата.

В 81-ата минута обаче Дензел Дъмфрис върна двата гола преднина на европейците.

НИДЕРЛАНДИЯ - САЩ 3:1 (2:0). Голмайстори: Депай (10), Блинд (45+1), Дъмфрис (81); Райт (76). Съдия: Вилтон Сампайо (Бразилия). Жълти картони: Купмайнерс, Де Йонг.

Нидерландия: 23. Андриес Ноперт - 2. Юриен Тимбер, 4. Върджил ван Дайк, 5. Нейтън Аке (90+3-3. Матиас де Лихт) - 22. Дензъл Дъмфрис, 15. Мартен де Роон (46-20. Теун Купмайнерс), 21. Франки де Йонг, 17. Дани Блинд - 14. Дейви Клаасен (46-7. Стивън Бергвин) - 8. Коди Гакпо (90+4-19. Вут Вигхорст), 10. Мемфис Депай (82-25. Чарли Симонс).

САЩ: 1. Мат Търнър - 2. Сержиньо Дест (75-22. ДеАндре Йедлин), 3. Уокър Цимерман, 13. Тим Рийм, 5. Антони Робинсън (90+2-16. Джордън Морис) 4. Тайлър Адамс - 8. Уестън Маккени (67-19. Хаджи Райт), 6. Юнус Мусах - 21. Тимъти Уеа (67-11. Бренден Аронсон), 9. Хесус Ферейра (46-7. Джио Рейна), 10. Кристиян Пулишич.