Свидетел на касапницата на "Тракия": Колата беше размазана, децата също

Камионът беше сгънат и пушеше, разказва мъжът, подал сигнал на 112

Общество
08:08 - 26 Юни 2026
2125
Свидетел на касапницата на "Тракия":  Колата беше размазана, децата също

Ден след катастрофата на автомагистрала „Тракия“, която отне живота на трима души, сред които две деца, разказва от първо лице очевидецът, подал сигнал до 112.

Часът е бил малко след 12:40, когато на АМ „Тракия” в посока София се движи Веселин Митев. Около 200-300 метра са го делили от тира, който се забива в мантинелата и навлиза в отсрещната посока. 

„По обяд се прибирах от Бургас в посока София, магистралата беше изключително разтоварена, с много малко коли. Температурата беше около 27-28 градуса, не беше много топло. Видях всичките коли, които изпреварвам, и един камион, който видях далеч пред мен и знаех, че след около 20, 30 секунди ще трябва да го изпреваря. В един момент видях пред мен как огромни облаци пушек се издигат, веднага насочих вниманието си към случващото се и ми отне около 20 секунди да стигна до мястото на инцидента”, казва Веселин пред Нова тв.

Той обясни, че веднага е спрял в аварийната лента и това, което е видял отстрани, е камионът, който е бил в насрещното платно - сгънат, както и много пушек и прах, които са се издигали от него. „Веднага асоциирах, че произшествието е много тежко, звъннах на 122 и веднага излезнах от колата. През това време бяха спрели още няколко коли, аз прескочих мантинелата и отидох да видя какво става. Видях тира, който се беше размазан, течеше нафта от резервоара, акумулаторът беше излетял, имаше пушек, антифриз. До този момент още не знаех, че има и кола”, казва той.

„Видях, че шофьорът на камиона го няма, беше слезнал и видях колата, която беше в ужасяващо състояние, много размазана. Тръгнах към колата, но вече имаше там един или двама човека, които бяха буквално до нея. Засилвайки крачка да помогна, единият човек ми каза: „Недей да ходиш момче, и децата са размазани, нищо не можеш да направиш, недей да гледаш, много е зле положението. Аз се спрях на около метър, метър и половина от колата. Не видях вътре какво става, но тя беше много смазана. Колата започваше от задните врати. Предните врати и тавана ги нямаше. Тотално беше смазана предната част. Чудих се какво да направя. Върнах се обратно пред тира - разгледах какво се случва и всъщност от едната страна беше размазаната кола, където хората умираха, от другата страна беше камионът, от който течаха всякакви течности и беше също доста смазан. В мен върлуваше едно ужасяващо усещане, тъй като бях аз и шепа хора, които излязоха от колите си и се осмелиха да видят за какво става въпрос”, посочи Веселин. 

Той обясни, че веднага е спрял в аварийната лента и това, което е видял отстрани, е камионът, който е бил в насрещното платно - сгънат, както и много пушек и прах, които са се издигали от него. „Веднага асоциирах, че произшествието е много тежко, звъннах на 122 и веднага излезнах от колата. През това време бяха спрели още няколко коли, аз прескочих мантинелата и отидох да видя какво става. Видях тира, който се беше размазан, течеше нафта от резервоара, акумулаторът беше излетял, имаше пушек, антифриз. До този момент още не знаех, че има и кола”, казва той.

„Видях, че шофьорът на камиона го няма, беше слезнал и видях колата, която беше в ужасяващо състояние, много размазана. Тръгнах към колата, но вече имаше там един или двама човека, които бяха буквално до нея. Засилвайки крачка да помогна, единият човек ми каза: „Недей да ходиш момче, и децата са размазани, нищо не можеш да направиш, недей да гледаш, много е зле положението. Аз се спрях на около метър, метър и половина от колата. Не видях вътре какво става, но тя беше много смазана. Колата започваше от задните врати. Предните врати и тавана ги нямаше. Тотално беше смазана предната част. Чудих се какво да направя. Върнах се обратно пред тира - разгледах какво се случва и всъщност от едната страна беше размазаната кола, където хората умираха, от другата страна беше камионът, от който течаха всякакви течности и беше също доста смазан. В мен върлуваше едно ужасяващо усещане, тъй като бях аз и шепа хора, които излязоха от колите си и се осмелиха да видят за какво става въпрос”, посочи Веселин.