Тарикат си загради детска площадка в София (СНИМКИ)
Обикновена наглост или опит за заменка?

Детска площадка между блоковете в ж.к. "Младост 1" се оказа заградена с мрежа в четвъртък сутринта. Върху оградата има надписи “Частна собственост” и “Влизането забранено”, оплакаха се местни жители в групата на квартала във фейсбук.
"Питам аз кой закон и коя власт определи детска площадка в доблоково! /не междублоково/ пространство за частна собственост?!? Освен детската площадка е заградена и алея… Бясна съм!", коментира една от живущите в квартала. "Това е трети опит на “собственика” за последните няколко години - първо бяха колчета, после тел, сега вече е оградна мрежа с табели “Частна собственост! Влизането забранено!”, добави жената.
Други живущи съзряха зад акцията опит на собственика да прикове вниманието върху имота и да бъде компенсиран с друго място. "Днес в общината ще се разглежда предложение да се отпуснат от държавата терени в местността Къро за обезщетения на такива реститути. Та може затова да е упражнението", коментира друг от живущите.
Факт е, че на заседанието на СОС в четвъртък се предлага от председателя на Елен Герджиков държавни терени от 279.371 дка край бул. "Цариградско шосе", до "Арена Армеец", да се ползват за замяна с частни имоти в зелени площи и в междублоковите пространства. Държавните терени са с отпаднала необходимост на Министерство на отбраната, става ясно от доклада на Герджиков.