Тотнъм пожали Фулъм, но се върна на върха

Шпорите спечелиха домакинството си с 2:0

11:16 - 24 Октомври 2023
1677

Тотнъм се завърна на върха в класирането във Висшата лига на Англия, след като в последния мач от деветия кръг надигра гостуващия Фулъм с 2:0.

По този начин "шпорите" събраха 23 точки и водят с две пред шампиона Манчестър Сити, който е втори. Активът на тима също така е рекорден на този етап от кампанията от сезон 1960/61, когато Тотнъм спечели последната си титла в английския елит.

Друг рекорд пък записа наставникът Ангелос Постекоглу, който стана първият мениджър в ерата на Висшата лига, който взима 23 точки в първите си девет срещи.

На "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в Лондон точни за домакините бяха Хюн-мин Сон и Джеймс Мадисън.

Южнокореецът Сон откри резултата в 36-ата минута с прекрасно изпълнение от границата на наказателното поле, реализирайки седмото си попадения през кампанията. Той асистира за втория гол в срещата, който бе дело на Мадисън в 54-ата минута.