Трудна, но важна победа за Кот д'Ивоар на старта за Купата на Африка

Джонатан Коджия вкара единственото попадение срещу ЮАР

21:00 - 24 Юни 2019
2046

Кот д’Ивоар стартира с минимален успех – 1:0, своята кампания на Купата на Африканските нации 2019, след като надви отбора на Южна Африка в Кайро.
Единственото попадение за „оранжевите” дойде в 65-ата минута, когато Джонатан Коджия порази вратата на съперника.

Генерално дуелът между двете африкански нации бе изравнен, а първото опасно положение дойде в 26-ата минута, когато ЮАР можеше да открие. Тулани Хлачвойо стреля с глава след центриране, ала топката отлетя над напречната греда на вратата на Кот д’Ивоар.

Шест по-късно Никола Пепе стреля много силно от свободен удар, но топката се отби в напречната греда на Ронуел Уилиямс. Миг по-късно пък отново стражът на ЮАР се намеси добре, избивайки удар отблизо на Джонатан Коджия.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Джонатан Коджия овладя центриране отляво на Макс Градел и отблизо порази целта, за да даде аванс на своите – 1:0.

В самия край на срещата пък Никола Пепе отново стреля от пряк свободен удар, но вратарят на ЮАР направи поредното добро спасяване, за да изчисти в ъглов удар.

Така Кот д’Ивоар си набави три точки в актива и дели първото място във временното класиране с Мароко, който победи със същия резултат Намибия. В следващия мач отборът на Ибрахима Камара се изправя именно срещу мароканците, докато ЮАР среща Намибия.