Ученичка падна в шахта в София

У нас
20:17 - 24 Юни 2026
1307
Ученичка падна в шахта в София

12-годишно момиче падна в шахта в района на комплекс „Червено знаме“ в София.
 
Сигналът за инцидента е подаден малко преди 18.00 часа, след което на място незабавно са изпратени екипи на полицията, пожарната и Спешна помощ. Детето е играело с други деца, когато е пропаднало в шахтата.

Падането е било от височина около 5-6 метра. В съоръжението не е имало вода.

По информация на Спешна помощ медицинският екип установил на място охлузвания на крака и в лумбалната област. Детето е транспортирано до УМБАЛСМ „Пирогов“ за обстоен медицински преглед.