УЕФА разследва меси ли се държавата в БФС

Швейцарец проверява ситуацията с оставките и внезапните промени в София

Футбол
11:58 - 28 Ноември 2019
1404
УЕФА разследва меси ли се държавата в БФС

УЕФА прати свой високопоставен служител с мисия в София - да разнищи въпроса има ли държавна намеса в делата на футбола. Неговото пристигане съвпада и със заседанието на Изпълкома на БФС, което е насрочено за днес, предаде „Фокус”.

Тиери Фавър е ръководител на отдела за Развитие на националните асоциации, както и един от двигателите на програмата „Хеттрик", която достига до всички европейски федерации.

Швейцарецът, който бе един от най-доверените хора на Мишел Платини при неговото управление в УЕФА, ще има разговор с временно изпълняващия длъжността президент на БФС Михаил Касабов. Той познава отлично хората в ръководството на нашия футбол от години и именно затова е избран от УЕФА да провери ситуацията с оставките и внезапните промени тук.

49-годишният швейцарец е в системата на европейската централа вече 17 години и е личен приятел на Борислав Михайлов.