Уелс удари Турция след две асистенции и пропусната от Гарет Бейл дузпа

Аарън Рамзи вкара, Драконите победиха най-младия отбор на Европейското с 2:0

20:56 - 16 Юни 2021
2549

Уелс продължава без загуба своята авантюра на Евро 2020, а тимът дори успя да запише първи успех. Тимът, воден от Роб Пейдж, победи с 2:0 Турция на „Олимпийския стадион” в Баку, а големият герой за тима бе Аарън Рамзи, който се разписа в 42-ата минута.

Халфът стана важната фигура за своите, но преди това направи два феноменални пропуска срещу вратаря УгурджанЧакър. В петата минута на добавеното време КонърРобъртс подпечата и трите точки с попадение.

В средата на второто полувреме към уелсците получиха право да изпълнят дузпа след фаул на Зеки Челик срещу Гарет Бейл. Именно Бейл застана зад топката, но шутира адски неточно аут.

Загубата прави така, че съдбата на Турция за продължаване към елиминациите на Евро 2020 е под изключителна въпросителна. Тимът трябва да разчита други отбори да запишат също по две загуби, като дори те да бъдат с по-сериозна голова разлика.

В следващия рунд Уелс играе с Италия, докато Турция мери сили с Швейцария.