Уви, Григор Димитров загуби от Гофен

Капитанът на България отстъпи на белгиеца след 2 часа и половина игра

13:14 - 07 Януари 2020
1781

Капитанът на България за ATP Cup Григор Димитров допусна обрат от 6:4, 2:6, 2:6 след 2 часа и половина оспорвана битка с първата ракета на Белгия Давид Гофен и пропусна възможността предсрочно да осигури класиране на състава ни на четвъртфиналите в новия отборен турнир.

Григор игра достатъчно солидно в първия сет, за да създаде обичайните проблеми на опонента си, срещу когото досега имаше 8 победи в 9 мача на най-високо професионално ниво.

Късметът също покри Гофен в няколко рисковани отигравания в третия сет и най-вече в шестия му гейм, когато той бе близо до това да бъде пробит, но издържа.

Така рядко срещаната загуба на Григор от този противник означава, че мачът на двойки ще реши дали България ще играе на четвъртфиналите на ATP Cup.