Ужас в Боливия: 17 червени картона и масови мелета (ВИДЕО)

Мачът беше от турнира за купата на страната

Спорт
11:13 - 28 Ноември 2025
632
Ужас в Боливия: 17 червени картона и масови мелета (ВИДЕО)

Четвъртфиналът за Купата на Боливия между Реал Оруро и Блууминг ще остане в историята с едни от най-шокиращите сцени, виждани на футболен терен в страната. След последния съдийски сигнал напрежението избухна в масово сбиване, а реферът бе принуден да покаже общо 17 червени картона.

Блууминг достигна полуфиналите след общ резултат 4:3 в двете срещи, но радостта им бе помрачена от хаоса, който последва веднага след края на мача. Играчите на Реал Оруро не успяха да се примирят с отпадането и напрежението на терена ескалира за секунди.

Всичко започна от Себастиан Себайос, който тръгна да търси саморазправа с футболисти на Блууминг. Той се откъсна от опитите да бъде спрян и нанесе няколко удара по съперници. В мелето се включи и неговият съотборник Хулио Вила, който нападна противников играч, а в същото време треньорът на Реал Оруро Марсело Робледо се нахвърли срещу наставника на гостите.

За секунди теренът се превърна в бойно поле – летяха юмруци, удари и словесни сблъсъци. Няколко души бяха ранени, включително член на треньорския щаб на Блууминг, който е със счупена скула.

Полицията се намеси, но дори тя трудно овладя осемте нажежени минути, които последваха. Униформените бяха принудени да използват сълзотворен газ, за да разпръснат групите от играчи и треньори, които продължаваха да се бият.

Боливийските медии съобщават, че Дисциплинарният спортен съд вече е започнал разследване по случая. Очакват се тежки наказания за участниците в сблъсъците, както и възможни санкции за двата клуба.