След като препъна Манчестър Юнайтед в Англия, Уулвърхемптън се озъби и на Торино в Европа

09:21 - 23 Август 2019
2255

Торино и Уулвърхемптън оправдаха очакванията, че техният сблъсък от плейофите за влизане в групите на Лига Европа ще бъде един от най-интересните в тази фаза на надпреварата.

Двата тима изиграха зрелищен двубой на “Олимпико Гранде Торино“, в който си вкараха пет гола.

В крайна сметка Уулвърхемптън, който в понеделник направи 1:1 с Манчестър Юнайтед в Премиършип, спечели с 3:2 като гост и направи голяма крачка към крайния успех.

Вълците взеха преднина за първи път непосредствено преди почивката след автогол на Глеисон. Диого Жота удвои в 59-ата минута, но Лоренцо Де Силвестри (61‘) бързо върна едно попадение. Раул Хименес (72‘) възстанови преднината от два гола на англичаните. Минута пред края Андреа Белоти реализира дузпа, с която съхрани шансовете на биковете.