Валери Жаблянов: Радев никога не е имал нищо общо с БСП, но беше издигнат от нас
Дали следващият президент трябва да бъде антагонист? Ще реши българският народ!, отсече членът на левицата
Решението дали да се кандидатира на първо място принадлежи на Илияна Йотова. И второ: за начина и формата, по които би приела подкрепа от едно или друго място. Няма как да бъде излъчена от БСП, тъй като е президент и не е партиен член, каза в интервю за "Лице в лице" Валери Жаблянов.
"Радев никога не е имал нищо общо с БСП, но беше издигнат от нас", добави той.

"Конфронтацията в нашето общество се засили. Засили се неприемането. Така е и извън България. Засили се кризата на демократичните ценности, включително в Европа, където се появи крайната десница. Всичко това оказва влияние. Тоест, следващият президент на България няма как да е копие на Румен Радев", коментира Жаблянов.
На въпрос дали такъв случай бъдещият държавен глава трябва да бъде антагонист на Радев, той отговори така: "Това ще реши Негово Величество - българският народ".