Родният басктболист не взе участие при успеха на Сакраменто Кингс над Булс

Новини
10:18 - 04 Февруари 2024
3668

Голямата българска баскетболна звезда Александър Везенков продължава да лекува контузия и не взе участие в победата на Сакраменто Кингс със 123:115 като гост на Чикаго Булс. Везенков обаче зарадва много българи, които бяха в залата да го видят отблизо.

Саша Везенков се снима с голяма българска агитка, посетила зала „Юнайтед Център“. Чикаго е дом на най-голямата българска имигрантска популация в света, като там живеят около 200 000 българи. Сред тях, съвсем логично, има и много фенове на Везенков.

Неговите съотборници пък се справиха срещу Чикаго Булс в срещата от редовния сезон на НБА, „Кралете“ натрупаха аванс от 32:25 след първата част. След 39:27 за Кингс във втората четвърт отборът на Саша имаше аванс от 71:52 на полувремето.

Чикаго Булс успя да се завърне в срещата и взе третата част с 29:20. Домакините играха добре и в последната четвърт, като минута преди края стопиха изоставането си до 115:118, но играчите на Сакраменто Кингс нанизаха още 5 точки в края за успеха със 123:115.

Най-резултатен за Сакраменто бе Де‘Аарън Фокс с цели 41 точки, 4 борби и 4 асистенции. Малик Монк се отчете с 22 точки, 4 борби и 7 асистенции. За домакините пък Коби Уайт отбеляза 26 точки, като добави 6 борби и 4 асистенции, а с по 24 точки се отчетоха ДеРозан и Вучевич.

С успеха Сакраменто Кингс заема петото място в Западната Конференция с актив 29-19. Чикаго Булс пък е осми в Източната с 23-27.