Юруш на подаръците: Банкоматите празни, опашки се извиха пред банките

В последния петък преди Коледа хората масово теглят пари

Актуални новини
18:00 - 20 Декември 2024
5990
Юруш на подаръците: Банкоматите празни, опашки се извиха пред банките

Огромни опашки се извиха пред банките в София, след като банкоматите се изпразниха още в началото на днешния ден. За мнозина от столичаните той е последен, преди да поемат на път за празниците и те предпочетоха да заредят портфейлите си, преди да тръгнат към провинцията или пък да отпрашат за чужбина.

Още по обед в центъра на София не можеше да се намери банкомат, който да пуска пари, затова закъснелите се наредиха на опашки пред банките, за да теглят от касите им. По 10-12 души чакаха пред офисите, още десетина се тълпяха вътре, за да могат да разполагат с пари в брой. По-нетърпеливите влизаха в първата попаднала им пред очите банка, въпреки че трябваше да платят такса за теглене, само и само да се сдобият с банкноти.  

Повечето банки работеха на пълни обороти до края на работния им ден днес, но ако в обикновен ден за среща с чиновник от тях се чака 10-15 минути, днес за това отиваше поне половин час. Иначе банковите офиси в моловете продължават да работят до 21 или до 22 часа.

Повечето банки от сега предупреждават, че на 31 декември ще обслужват клиенти само до обед, макар че той е официален работен ден. Така че не е изключено опашките пред банките да се заформят и в последния ден на годината, само че този път от ранни зори. Всяка година преди големи пътувания банкоматите в София остават празни, въпреки уверенията на оператора им, че няма да допусне проблеми с тегленето на пари. И ако се вярва на поверията за днешния Игнаджен, на една голяма част от софиянци следващата година ще им върви по обикаляния на банки.