Симона Пейчева спечели сребро през 2001 година

Актуални новини
20:19 - 17 Септември 2022
5065

Българската състезателка Стилияна Николова спечели бронзов медал в многобоя на Световното първенство по художествена гимнастика в София.

17-годишната дебютантка на подобен форум прекъсна 21-годишната пауза на България за отличие в индивидуалния многобой. За последно Симона Пейчева спечели сребро през 2001 година.

Стилияна Николова вдигна „Арена Армеец“ на крака с изпълненията си. За съчетанието на топка тя получи 32.600 точки (оценката остана непроменена след контестация). 32.600 точки тя заслужи за съчетанието с бухалки, като контестацията на българския щаб беше одобрена. Гимнастичката ни получи 30.150 точки на лента, а на обръч 33.450 след второ повишаване на оценката при подадена контестация.

Грацията ни събра сбор от 128.800 точки, за да сложи на гърдите си четвърти медал от първенството. Отличието носи на страната ни квота за Олимпийските игри в Париж през 2024 година.

Стилияна Николова се превърна в истински герой на шампионата, след като спечели три сребърни медала на отделните уреди. Тя остана единствената ни представителка в многобоя след вирусно заболяване на Боряна Калейн, което ѝ попречи да участва в София.

Златото е за състезателката на Италия София Рафаели със сбор от 133.250 точки. Сребърното отличие отиде при Дария Варфоломеев от Германия със 132.450 точки.

В неделя (18 септември) състезанието продължава с разпределението на последните комплекти медали - финали на отделните уреди при ансамблите.

Снимка: Lap.bg