Законите във Врачанско не важат: Мъж с ограничитална заповед запали колата на бившата си

На Георги Стоянов са повдигнати две обвинения

Новини
09:58 - 16 Април 2025
1724
Законите във Врачанско не важат: Мъж с ограничитална заповед запали колата на бившата си

Пореден запален автомобил във Врачанско за последната седмица. Охранителни камери са заснели как мъж, който има ограничителна заповед, пали колата на бившата си жена в Софрониево. Оказа се, че задържаният е събеседник от пряко включване на Нова тв за изгорелите осем коли в Козлодуй. Тогава Георги Стоянов разказа, че е бил в полицията и е разпитан като заподозрян.

В 4:30 ч. в нощта срещу неделя пламва автомобилът на Елена Божкова. Задържан е бившият ѝ, който се признал за виновен.

„Бяхме събудени от съседа. Започнахме да гасим с вода, с пясък, но колата изгоря. Още тогава знаех, че е бившият ми приятел. Той ме заплашваше по телефона, в социалните мрежи и по имейл”, казва потърпевшата.

Тя е категорична, че жените в нейната ситуация не трябва да се страхуват и да мълчат.

Ден преди пожара, по спедиторска фирма, тя получила отрязана глава на плюшена играчка. В чувала имало и нейни дрехи и такива на детето ѝ.

Повдигнати са две обвинения на Георги Стоянов – за палежа на автомобила и за нарушаване на ограничителната заповед, каза Емилиян Костов от Районната прокуратура във Враца. Мъжът остава в ареста.

Ограничителната заповед е в сила от октомври 2024 г.

„При поредния ни скандал той ме притисна до стената, говореше ми с обидни думи и пред детето каза, че ще ми изпочупи кокалите. Детето се уплаши и се скри в банята. На следващия ден с малката се изнесохме. Оттогава иска да се върнем и пробва и с добро, и с лошо”, коментира Елена.