Заслужена победа за Григор Димитров в Индиън Уелс

Следващият съперник на Гришо ще е Александър Бублик

Тенис
08:52 - 14 Март 2022
1626

Григор Димитров изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и постигна заслужена победа със 7:6(3), 6:2 срещу австралиеца Джордън Томпсън във втория кръг на Индиън Уелс.

Българският тенисист беше големият печеливш от ситуацията с недопускането на Новак Джокович до надпреварата и прескочи мачовете от първия етап. Срещу Томпсън роденият в Хасково тенисист показа игра на високо ниво и за час и 41 минути постигна желания успех.

Димитров пропиля един реализиран пробив в първия сет и частта се реши с тайбрек, където българинът очевидно беше по-добър, съобщава Би Ти Ви.

Във втория сет обаче Григор беше безапелационен, поведе с 4:1 и бързо затвори мача без особени проблеми.

Българинът има да защитава доста точки за световната ранглиста от надпреварата в Индиън Уелс. През миналия сезон той игра на полуфинал, а тогава турнирът беше през октомври.

Следващият съперник на Димитров ще е руснакът, който играе за Казахстан - Александър Бублик. Той отстрани Анди Мъри, а двамата са се срещали три пъти до момента. Българинът има една победа.