Зеленски пристигна в Саудитска Арабия
Преди това заяви, че Украйна иска мир

Президентът на Украйна Володимир Зеленски пристигна в град Джеда в Саудитска Арабия, предаде Ройтерс, като се позова на официален украински представител.
Украйна иска мир и Русия е "единствената причина, поради която войната продължава", написа Зеленски в "Телеграм" преди потенциално жизненоважните преговори с представители на САЩ в Саудитска Арабия, информира Франс прес.
"Украйна се стреми към мир от първата секунда на войната и ние винаги сме казвали, че единствената причина, поради която войната продължава, е Русия", подчерта Зеленски в "Телеграм".
Зеленски ще бъде в кралството, за да се срещне с престолонаследника Мохамед бин Салман, но не се очаква украинският президент да играе официална роля в разговорите с американците.
Украинската делегация ще бъде представена от ръководителя на кабинета на Зеленски Андрий Йермак, съветник по националната сигурност на страната, както и от министрите на външните работи и отбраната.
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио и съветникът по националната сигурност Майк Валц ще разговарят в Саудитска Арабия с украинските си колеги.