Жребчетата разнищиха Байерн, баварците се простиха с мечтите за Купата

Градът от Мюнхен игра с титулярите в Мьонхенгладбах

11:47 - 28 Октомври 2021
1484

Борусия Мьонхенгладбах разби германския шампион Байерн Мюнхен с гръмкото 5:0 в дербито от втория кръг на Купата на Германия и изхвърли "баварците" от турнира.

Куадио Коне даде тон за головото шоу и откри още във втората, а Рами Бенсебайни удвои в 15-ата минута. В 21-ата минута Бенсабейни направи резултата класически след точно изпълнена дузпа.

През втората част Бреел Емболо също се разписа в 51-ата и в 57-ата минута, с което оформи и крайния резултат.

Резултатът изглежда изнендващ и на фона на това, че Байерн излезе в титулярния си състав. Пред Мануел Нойер в защитата действаха Алфонсо Дейвис, Люка Ернандес, Даю Упамекано и Бенжамен Павар.

В центъра бяха поставени Леон Горецка и Йосуа Кимих, а в предни позици действаха Лерой Сане, Томас Мюлер и Серж Гнабри. Атаката пък водеше Роберт Левандовски.

Въпреки това "баварците" за втора поредна година напускат надпреварата в тази фаза, след като през миналия сезон отпаднаха от Холщайн Кил след изпълнение на дузпи.