Журналистът Георги Любенов спечели зрителския вот в „Любимците на България"

Журналистът победи Нешка Робева, Иво Димчев, Иво Иванов, Ути Бъчваров, Кирил Николов-Дизела и Васил Върбанов

Новини
20:51 - 14 Декември 2021
3037

Журналистът Георги Любенов спечели зрителския избор в последната категория на „Любимците на България" - „ Още любимци ". Водещият на съботно-неделното утринно излъчване по Българска национална телевизия 1 „Денят стартира с Георги Любенов", получи най-вече гласове, а измежду номинираните в категорията бяха още Нешка Робева, Иво Димчев, Иво Иванов, Ути Бъчваров, Кирил Николов-Дизела и Васил Върбанов.

Победителят в последната категория на „ Любимците на България " разгласи Антон Андонов, член на УС на Българска национална телевизия, в излъчването „100% будни" тази заран.

„ Последното гласоподаване за финалиста в „ Любимците на България " не престава до 15 декември, сряда в среднощ. Зрителите могат да дадат своя избор за любимеца си измежду спечелилите в 12-те категории в уеб страницата ни ", споделя в излъчването Андонов.

Заедно с него в студиото на „100% будни" гостува и водещият на „Любимците на България" - поп певецът Миро, който описа за снимачния развой и упованията си от формата.

„Исках да видя по какъв начин ще гласоподава българинът, тъй като това излъчване посочва моментна фотография на обществото ни. В излъчването имахме най-хубавите панелисти, които съм срещал в телевизионния ефир", споделя Миро.

За първото място в „Любимците на България" се борят спечелилите от 12-те категории - спорт, музика, кино и спектакъл, литература, медицина, просвета, обучение, мода, персони за образец, инфлуенсъри, известни двойки и още любимци. Златният орден в категория Спорт, наблюдателите връчиха на Ансамбъла по художествена гимнастика. Най-много гласове в категория Кино и спектакъл получи Мариус Куркински, в категория Популярни двойки - Дует Ритон, в категория Литература - Здравка Евтимова, в категория Медицина - доктор Георги Стаменов, в категория Мода - София Борисова, в категория Инфлуенсъри - Изабел Овчарова, в катеория Наука - проф. Николай Витанов, в категория Образование - Димитър Гилев, в категория Музика - Лили Иванова, а в категория Личности за образец - Енчо Керязов, а в категория Още любимци - журналистът Георги Любенов.