"Белите" се бориха докрая, но загубиха 1:2 от Кукеси

У нас
22:58 - 27 Август 2020
2333

Славия отпадна безславно от Лига Европа още на старта в квалификациите. "Белите" загубиха 1:2 при гостуването си на албанския Кукеси, макар да се бориха до последно. Късен гол на Купър в 85-ата минута попари българския тим и класира Кукеси напред в турнира.

Белите имаха най-сложната задача от трите ни евроучастника. Албанците очаквано поеха инициативата в началото на мача. След десетина минута вратарят на "белите" Стериакис вече имаше работа. Младият гръцки страж спаси удар от малък ъгъл на Роха. Към средата на полувремето Славия опита да задържи повече топката, но липсваше завършващия удар. До края на полувремето се наложи Стериакис отново да спасява два коварни удара на Лимай от домакините.

След почивката албанците продължиха устрема си от първото полувреме и стигнаха до гол. В 56-ата минута резервата Албин Гаши проби в наказателното поле отдясно и Петър Патев го препъна, а съдията отсъди дузпа. Патрик Фрайдей застана зад топката и хладнокръвно преодоля Стериакис.

Славия не се предаде и в последните петнайсетина минути опита да се върне в мача. Това стана в 80-та минута, когато Петър Патев центрира и Калоян Кръстев с глава изравни - 1:1. Албанците обаче реагираха като ужилени и пет минути по-късно Купър с впечатляващо изпълнение донесе победата на Кукеси.

Кукеси - Славия 2:1

1:0 Фрайдей 56-дузпа
1:1 К. Кръстев 80
2:1 Купър 85

Кукеси: 12. Джика, 24. Малики, 5. Хорич, 4. Обанор, 29. Муста, 17. Телуши, 7. Гавазай, 23. Мусоли, 8. Лимай, 10. Рока, 45. Фрайдей

Славия: 32. Стергиакис, 83. Попадийн, 38. Гамаков, 55. Христов, 4. Патев, 71. Стоев, 20. Ф. Кръстев, 77. Вълчев, 10. Карабельов, 7.К. Кръстев, 8. Рангелов