Алелуя! Ботев Пд победи като гост след повече от година!

Канарчетата шамаросаха разнебитения Дунав в Русе

15:53 - 06 Ноември 2019
1375

Ботев Пд най-сетне го направи - победи като гост след повече от година! Канарчетата спечелиха с 2:1 при визитата си на Дунав в Русе, като по този начин прекъснаха серията си без успех далеч от дома след 375 календарни дни. За последно Ботев победи като гост съименника си от Враца - на 27 октомври 2018 година с 1:0.

Тимът на Ферарио Спасов постигна и първи успех под негово ръководство, като това стана, благодарение на головете на Фернандо Виана.

Бразилецът се разписа в 13-та минута, а в 49-та удвои преднината на пловдивчани.

Домакините от Дунав, които изпитват финансови затруднения и от утре преустановяват тренировки, вкараха почетно попадение чрез Ахмед Ахмедов в 85-та минута от дузпа. При отсъждането на 11-метровия наказателен удар главният съдия Валентин Железов допусна сериозна грешка, тъй като нарушението на Джонатан срещу Кавалканте бе извън наказателното поле.

Успехът за Ботев е първи от 24-и август тази година. Тогава канарчетата, водени от бившия наставник на тима Желко Петрович, победиха Витоша (Бистрица) с 2:1.