Атлетико Мадрид громи в Хонконг

11:05 - 08 Август 2024
456

Атлетико Мадрид записа нова победа в контролите от предсезонната си подготовка, като този път тимът на Диего Симеоне разби ФК Китче от Хонконг с 6:1 в приятелски мач, игран на националния стадион на Хонконг.

Новият нападател на „лос колчонерос“ Александър Сьорлот започна като титуляр и вкара два гола в рамките на 120 секунди. Норвежецът първо се разписа в 7-ата, а след това и в 8-ата минута, като до края на първото полувреме повече голове не паднаха.

След почивката Атлетико продължи да бележи. 3:0 направи Самуел Лино в 51-ата минута, а 11 минути по-късно Нган Чеук-Пан си вкара автогол.

Китче стигна до почетно попадение в 67-ата минута, а негов автор бе Шерзод Темиров.

Испанският гранд реализира още два гола до края, като в 71-ата минута се разписа Адриан Ниньо, а в 87-ата Тома Лемар оформи крайното 6:1 в полза на „дюшекчиите“.

Следващата проверка за тима на Диего Симеоне ще бъде срещу Ювентус на 11 август.