Байер Леверкузен не прости и на Милан

Шампионът на Германия би само с 1:0

10:59 - 02 Октомври 2024
438

Байер Леверкузен победи Милан с минималното 1:0 в двубой от втория кръг на основната фаза в Шампионска лига. Единственият гол в мача отбеляза нападателят Виктор Бонифас в началото на второто полувреме. През първата част попадение на стрелеца бе отменено заради засада.

Германският шампион имаше превъзходство над „росонерите“ в голяма част от мача, но в последните 15-20 минути трудно опази крехкия си аванс. „Дявола“ дори удари греда при рикоширал удар на Тео Ернандес.

Все пак Байер събра 6 точки след първите два кръга, докато седемкратният европейски първенец Милан остава с много тежка нула в актива. В следващия кръг италианците приемат Брюж, а днешният домакин от Леверкузен ще пътува до Франция, където ще срещне Брест.