Белинда Бенчич уверено крачи към финал на US Open след успех над Дона Векич

Тя чака победителката от срещата между Бианка Андреску и Елизе Мертенс

22:43 - 04 Септември 2019
2631

Белинда Бенчич се класира за полуфиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставената под номер 13 швейцарка победи със 7:6, 6:3 Дона Векич, номер 23 в схемата.

Хърватската тенисистка направи пробив за 5:4 в първия сет, но след това сервира неуспешно, за да поведе в резултата. В последвалия тайбрек Бенчич поведе с 6:3 и взе аванс в мача след 7:5.

В седмия и деветия гейм на втората част 22-годишната Белинда Бенчич отново спечели подаването на Векич и от третата си възможност завърши двубоя, който продължи 103 минути. Швейцарката достигна до полуфинал в турнир от "Големия шлем" за първи път в своята кариера.

В следващата фаза Бенчич ще се изправи срещу победителката от срещата между Бианка Андреску и Елизе Мертенс.