Бенфика посече Спортинг на неговия "Жозе Алваладе" (ВИДЕО)

Успехът за орлите дойде след два късни гола на Рафаел Силва

11:36 - 18 Януари 2020
1226

Бенфика спечели лисабонското дерби със Спортинг, след като се наложи с 2:0 като гост в двубоя от 17-ия кръг на португалското първенство.

Успехът за гостите на "Жозе Алваладе" дойде след два късни гола на Рафаел Силва.

Той откри в 80-ата минута, а в деветата минута на добавеното време оформи крайния резултат.

Двубоят беше наблюдаван от над 40 000 зрители, като предизвика и огромен интерес на Острова заради спрягания за трансфер в Манчестър Юнайтед полузащитник на Спортинг Бруно Фернандеш, който изигра може би последният си мач за тима.

"Дейли Мейл" отбелязва, че 25-годишният капитан на Спортинг чудесно може да замени французина Пол Погба, като създава шансове за нападателите Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал с умението си да отправя точни пасове от дистанция, а огромната му енергия в средата на терена ще вдъхне импулс в играта на Юнайтед.