Челси с първа домакинска победа, 10 от Тотнъм удариха Светците

Попаденията на "Стамфорд Бридж" паднаха през второто полувреме, Хари Кейн герой за Шпорите

19:03 - 28 Септември 2019
1805

Футболистите на Франк Лампард най-накрая постигнаха първата си домакинска победа във Висшата лига през сезона, след като се наложиха над Брайтън с 2:0. Точни на "Стамфорд Бридж" бяха Жоржиньо, който реализира от дузпа в 50-ата минута, и Уилиан в 77-ата.

След победата Челси се намира на шеста позиция с 11 точки, а „чайките” са 16-и с 6 точки.

С човек по-малко Тотнъм удари с 2:1 гостуващия Саутхемптън. Шпорите играха час в намален състав, след като Серж Орие бе изгонен в 31-ата минута.

Първо Танги Ндомбеле откри резултата, но груба грешка на Юго Лорис направи така, че Дани Ингс изравни в 39-ата минута. В 44-ата пък Хари Кейн завърши добра атака на своя отбор, за да сложи и на практика точка на спора на „Тотнъм Стейдиъм”.

Така Тотнъм зае място в четворката с 11 точки, десет зад лидера Ливърпул, докато Саутхемптън е 14-и със седем точки.