Цинвен Джън отива на финал, ще спори със Сабаленка

Китайката се справи в два сета с украинската квалификантка Даяна Ястремска

14:53 - 25 Януари 2024
2646

21-годишната Цинвен Джън се класира на първия си финал от Големия шлем, след като победи Даяна Ястремска на полуфиналите в Мелбърн с 6:4, 6:4 за около час и половина игра.

В битката за титлата китайката ще се изправи срещу миналогодишната победителка Арина Сабаленка, която отстрани Коко Гоф на крачка преди финала.

Сабаленка надви Гоф и е на победа от защитата на титлата си в Австралия

Ястремска започна по-добре двубоя като спечели своя сервис гейм, а след това и проби, за да поведе с 2:0 гейма. Цинвен Джън отговори с рибрейк.

След седмия гейм Ястремска имаше нужда от медицинско прекъсване заради болка в коремните мускули. След подновяването на играта украинката стигна до брейкпойнт, но Джън не позволи равенството да бъде възстановено и в крайна сметка спечели сета с 6:4.

Двете тенисистки си размениха по един пробив в третияи четвъртия гейм на втората част, но в седмия гейм Женг отново проби, за да спечели и втората част с 6:4, а с това и мача.