ЦСКА 1948 на исторически първи финал за Купата на България!

Ивайло Чочев измъкна тима на Тодор Янчев в края на продълженията срещу Локо Сф

22:13 - 10 Май 2023
2576

ЦСКА 1948 се измъкна от ада срещу Локомотив (София), за да стане първия финалист в Sesame Купа на България.

В герой за "червените" се превърна Ивайло Чочев, който вкара и двете попадения за своя отбор, второто от които в 117-ата минута, и така прати тима на Тодор Янчев в последния сблъсък за трофея, където ще срещне победителя от двойката Лудогорец - Черно море.

Иначе Локомотив започна ударно полуфиналната среща реванш и набързо поведе с 2:0 след попадения на Дейвид Малембана (9) и Селсо Рапосо (18). Ивайло Чочев върна един гол от дузпа в 29-ата минута.

При резултат 2:1 в полза на "столичните железничари" завърши редовното време, като по този начин те изравниха общия резултат след поражението с 2:3 от първия мач в "Надежда", и на двата тима се наложи да влязат в продължения.

Така се стигна до 117-ата минута, когато вездесъщият халф на домакините Ивайло Чочев се разписа за крайното 2:2 и изпрати своя тим на финал след общ резултат 5:4.