ЦСКА отупа 2:0 Славия преди вечното дерби

„Армейците“ биха с два бързи гола на Гарсес и Кох, реферът спести червен картон на Турицов

Футбол
19:41 - 11 Септември 2022
3343

ЦСКА спечели с 2:0 домакинството със Славия в мач от 10-ия кръг на Първа лига и ще излезе с приповдигнато настроение във вечното дерби срещу „Левски“ следващата седмица. След успеха над „белите“ ЦСКА е временен водач в класирането.

Головете за „червените“ паднаха през второто полувреме. Маурисио Гарсес откри в 55-ата минута, а три минути по-късно Мено Кох направи 2:0. Гостите от „Овча купел“ имаха претенции за червен картон, спестен от съдията Волен Чинков на защитника Иван Турицов.

В 27-ата минута Тасев се откъсна сам срещу Бусато фронтално срещу вратата и бе съборен в гръб от Турицов. Реферът Чинков пусна авантаж, тъй като топката попадна в Иванов, който обаче бе покрит от двама противникови състезатели. Положението с нарушението срещу Тасев бе разгледано с ВАР за директен червен картон, но в крайна сметка Турицов не получи дори жълт.

След почивката „армейците“ вдигнаха оборотите и откриха резултата, след като  Бамба преодоля няколко противникови футболисти и шутира. Вуцов изби, но страхотен удар на Гарсес при добавката не остави шанс на вратаря - 1:0. Минути по-късно ЦСКА си подсигури победата, след като Мено Кох с глава засече центриране от корнер.