ЦСКА се позабавлява срещу Банско за 6:1

Червените спечелиха контролата, а след това се прибраха в София след минилагера в зимния ни курорт

18:05 - 11 Октомври 2021
1172

ЦСКА победи убедително с 6:1 Банско в контролна среща. Яник Вилдсхут, Ахмед Ахмедов, Греъм Кери, Жуниор Нзила, Федерико Варела и юношата Павел Жабов бяха точни за "армейците" при успеха над третодивизионния тим. Кристиян Балтов пък бе авторът на единственото попадение за Банско.

В следващия кръг на първенството ЦСКА посреща Ботев Пловдив на "Армията".

В началните минути ЦСКА бе отборът, който атакуваше, но изстрелите от дистанция на футболистите на "червените" бяха неточни. В 12-ата минута Жеферсон и Кери разиграха късо след корнер, а ирландецът центрира в наказателното поле, където Матей стреля с глава на сантиметри от вратата. Пет минути след това Хамза Чатакович стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Банско спаси.

В 24-ата минута на двубоя ЦСКА поведе в резултата, когато Яник Вилдсхут с плътен удар отляво на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Банско. Две минути след това Банско отвърна на предизвикателството - след двойно подаване Кристиян Балтов бе изведен и успя да се разпише във вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА продължи с атаките си, но в 22-ата минута Яник Вилдсхут направи уникален пропуск, след като от близка дистанция стреля в аут.

Третият гол в срещата падна преди да е изтекъл половин час игра. В 29-ата минута Вилдсхут намери отляво Ахмедов, а нападателят на "армейците" от вратарското поле вкара за 2:1.

Само две минути след това и Греъм Кери записа името си сред голмайсторите в днешната контрола, след като в 31-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл.

Втората част на приятелския двубой започна с акробатично спасяване на Димитър Евтимов след удар на Петър Пенчов.

В 55-ата минута Жуниор Нзила с изстрел от дъгата на наказателното поле матира стража на Банско. Шест минути след това Федерико Варела бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле и не сгреши за 5:1.

Шест минути преди края на редовното време синът на Петър Жабов - Павел покачи резултата на 6:1.

Състави:

ЦСКА: Първо полувреме: 1. Густаво Бусато, 16. Любомир Цветанов, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 10. Виктор Атанасов, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 30. Яник Вилдсхут, 8. Греъм Кери, 11. Хамза Чатакович, 23. Ахмед Ахмедов

Второ полувреме: Димитър Евтимов, Росен Маринов, Росен Божинов, Калоян Пехливанов, Ц. Йорданов, Жеферсон, Жуниор Нзила, Павел Жабов, Федерико Варела, Хамза Чатакович, Ахмед Ахмедов

Банско: 1. Иван Димитров, 20. Марио Димитров, 5. Борис Божинов, 3. Костадин Слаев к, 11. Кристиян Балтов, 6. Жоро Рошков, 14. Веско Весков, 8. Венцислав Маламов, 7.Петър Пенчов, 15. Костадин Василев, 16. Илия Колев

Резерви: 19. Димитър Стоев, 9. Денис Ангелов, 18. Теодор Чолев, 21. Красимир Станудин