ЦСКА се спаси от резил с гол в последната минута

Червените обърнаха малтийския Сайрънс 2:1 в Лига Европа

У нас
21:45 - 27 Август 2020
2336

ЦСКА бра големи ядове на старта в Лига Европа срещу аутсайдера Сайрънс, но продължи напред с победа 2:1. Скромният отбор от Малта, на чиято колоритна емблема се кипри цицореста русалка, неочаквано дълго държа фронта срещу червените насред "Българска армия". Гостите изпуснаха дузпа през първото полувреме, а след почивката изненадващо откриха резултата за ужас на червените фенове. Нападателното дуо на ЦСКА Ахмедов и Соу обаче успя да донесе обрата в последните 15 минути на двубоя, като победният гол на гамбиеца падна в началото на добавеното време.

Сирените от Малта, в чийто отбор преобладават "пелета" от Копакабана, показаха зъби още в самото начало на двубоя. Бразилският нападател Максуел можеше да попари "армейците", но шутира право във вратаря Бусато. Последва нова суматоха в наказателното поле на ЦСКА, при която все пак не се стигна до шокиращ гол.

Едва след двайсетина минути червените се усетиха, че не са на тренировка и поеха инициативата, но в играта им нямаше ни скорост, ни идея. Сирените пък се държаха кораво отзад и рядко допускаха опасности пред своята врата. Дежурният си сериозен пропуск направи Али Соу, а останалите далечни удари не сполучиха.

В началото на второто полувреме положението за ЦСКА бе на път да стане срамно. Сирените хванаха по бели гащи армейската защита и Юрген Матей събори Максуел в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Густаво Бусато обаче хвана удара от бялата точка и спести още по-големи мък на червените. Вместо да се стреснат и бързо да си решат мача, "армейците" продължиха да играят Ганкиното. Някак между другото Али Соу профука още един чисто голово положение.

На третия път стомната за ЦСКА се счупи и сирените поведоха в резултата. В 69-ата минута Максуел получи топката на дъгата и я ритна покрай Бусато. Този път ЦСКА реагира по-адекватно и само няколко минути по-късно влезлият като резерва Ахмед Ахмедов с хубаво воле от дузпата опъна мрежата за 1:1. До края червените се напънаха за обрат, който дойде в самия край. В началото на 6-минутното продължение Али Соу се измъкна от малтийската защита и от малък ъгъл донесе победата на ЦСКА и класирането в следващия квалификационен кръг на Лига Европа.

ЦСКА - Сайрънс 2:1

0:1 Максуел 69
1:1 Ахмедов 75
2:1 Соу 90+1

ЦСКА: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 20. Тиаго, 21. Юга, 7. Енрике, 10. Белтраме, 8. Кери, 22. Соу

САЙРЪНС: 24. Касар, 90. Ромеу, 8. Дос Анжос, 19. Борг, 99. Еспиндола, 23. Агиус, 21. Сциклуна, 7. Оливейра, 10. Максуел Да Силва, 28. Бустос, 11. Домора