ЦСКА загуби от унгарския шампион (ВИДЕО)

Ференцварош, който е съперник на Лудогорец в Шампионската лига, спечели с 1:0

11:03 - 28 Юни 2019
3284

ЦСКА отстъпи с 0:1 на унгарския шампион Ференцварош във втората си контрола в Австрия.

Първото полувреме премина без попадения. Али Соу нацели гредата след силен шут в 24-та минута, а Евандро имаше шанс да се разпише в 35-та, но играч на противника ни изби топката.

На почивката в тима бяха извършени 7 смени - Гълъбов, Антов, Занев, Малинов, Давидов, Енрике и Уот се появиха в игра, а от стартовия състав на терена останаха Черниаускас, Атанасов, Тиаго и Евандро. В 56-та минута Бусато застана под рамката на вратата. Митков замени Евандро в 67-та, а в 83-та Смоленски зае мястото на Атанасов.

Ференцварош достигна до успеха с гол в 71-та минута. В последните секунди Денис Давидов имаше възможност да изравни след чудесно изпълнение на пряк свободен удар, но стражът на унгарците се намеси решително.

Това е първа загуба за ЦСКА в контролите, след като до момента червените постигнаха два успеха с по 3:0 над Локомотив (Горна Оряховица) и чешкия Прибрам.

Третата проверка на ЦСКА по време на лагера в алпийската страна е срещу Шахтьор Донецк в неделя (30 юни) от 11:00 часа австрийско (12:00 българско) време.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 1. Илия Шаламанов, 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 28. Пламен Гълъбов, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 17. Енрике Рафаел