ДАНС сгащила Ивелин Михайлов как иска 3 млн. лв. подкуп
След като компанията за ветрогенератори отказала да плати, воинът на светлината скочил срещу вятърната енергия
Тъмните облаци над главата на един от воините на светлината у нас се сгъстяват. По информация на българската онлайн общност BG Elves патронът на "Величие" Ивелин Михайлов искал 3 млн. лв. подкуп от компания за ветрогенератори.
Ето какво съобщават те на своята фейсбук страница:
"По наша потвърдена информация ДАНС има и свидетел, и запис как Ивелин Михайлов иска 3 млн. лв. подкуп от "Добротич Уинд", компанията, която искаше да прави ветрогенератори в района на Ветрино. От компанията му отказват и малко след това започва целия цирк как вятърната енергия ще ни убие - и нас, и плодородната българска земя.
Всички ще умрем от чума, освен ако не дадем на Ивелин 3 млн. лв. - тогава няма.
ПП свидетелят е от парка, не от страна на ветрогенераторите".
По-рано този месец стана ясно, че
Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) е оценила "Исторически парк" като финансова измама за 70 млн. лв. и има данни, че изпълнителният директор на парка Ивелин Михайлов е работил с руските служби.
Това са двата най-важни извода от доклада на комисията за разследване на парка и Михайлов към Народното събрание, който бе изпратен към прокуратурата заедно със засекретена част с информация от ДАНС.
Освен със сигнал за финансови измами и държавна измяна, в него има описани и предполагаеми имуществени, изборни и данъчни измами. Комисията, водена от Цвета Рангелова от "Възраждане", спази срока за съществуването си от един месец и успя да проведе изслушвания на няколко институции по темата - Министерството на вътрешните работи (МВР), Националната агенция по приходите (НАП) и ДАНС, като така принуди държавата да наруши мълчанието си по отношение на казуса с парка.
В доклада си членовете на комисията изразяват единодушно мнение, че "Исторически парк" работи като финансова измама,
която е започнала с незаконна продажба на акции, набирала е капитал нерегулирано с нереалистични обещания за печалба, след което е започнала да се финансира чрез масово теглене на кредити заради пропуск в банковата система.