Евертън се изравни с лидерите в Англия

11:37 - 14 Септември 2021
1682

Евертън се изкачи до четвъртата позиция във Висшата лига след категоричен успех над Бърнли в последен мач от 4-ия кръг на шампионата.

Тимът на Рафаел Бенитес разочарова през първото полувреме на "Гудисън парк", но след почивката коренно промени поведението си на терена и съумя да стигне до победа с 3:1.

В 54-ата минута Бен Мий откри за гостите, но само в рамките на седем минути от 60-ата до 67-ата, "карамелите" разнищиха своя противник и вкараха три безответни гола, които им осигуриха пълния комплект точки.

Майкъл Кийн реализира за 1:1 след асистенция на Андрос Таунзънд, а пет по-късно самият Таунзънд вкара след страхотен шут. Веднага след това Демарай Грей реализира третото попадение за карамелите, с което предреши крайния изход на срещата.

След днешния успех Евертън събра актив от десет точки и се изравни на върха с Манчестър Юнайтед, Челси и Ливърпул. Бърнли пък остава в дъното на класирането със само една точка в актива си.