Феноменът Мбапе прати Франция на 1/8-финал

Световните шампиони измъкнаха успеха срещу Дания

21:33 - 26 Ноември 2022
3568

Световният шампион Франция е първия тим на настоящето Световно първенство в Катар, който достига до осминафиналите след 2:1 във втория мач от група D срещу Дания.

В 60-ата минута Тео Ернандес успя да свие топката към Мбапе, който с елегантен удар не остави шансове за Шмайхел за 1:0.

Авансът на световните шампиони издържа само няколко минути. След изпълнение на ъглов удар Йоаким Андерсен успя да отклони топката към точка на дузпата, където Андреас Кристенсен разстреля Лорис за 1:1.

Три минути по-късно датчаните можеше дори да поведат, но Лорис се намеси добре и изби удар на Ериксен.

Французите натиснаха мигновено в търсене на победата. Те успяха да вземат своето в 85-а минута. Коман успя да върне към Гризман отдясно, а след това с перфектно центриране намери Килиан Мбапе на задната греда, където стрелецът не сбърка за 2:1.