Германия пожали Аржентина при подобрен рекорд на Мирослав Клозе

Бундестима и гаучосите, които бяха без Меси, завършиха 2:2 в Дортмунд

11:42 - 10 Октомври 2019
2575

Без Лео Меси в редиците си Аржентина измъкна 2:2 от Германия в контрола, играна на "Сигнал Идуна парк" в Дортмунд. В повторение на финала от Световното първенство през 2018-та Бундестима, който също беше без доста от основните си играчи, пропиля аванс от два гола на полувремето, а можеше да разгроми своя противник.

Головете за домакините вкараха Серж Гнабри в 15-ата минута и Кай Хавертц в 22-ата, но резервите Лукас Аларио и Лукас Окампос донесоха равенството на южноамериканците след почивката.

Новата звезда на Маншафта - Гнабри, влезе в историята, след като подобри рекорд на Мирослав Клозе и изравни постижение на Месут Йозил. С попадението си срещу гаучосите той стана първият футболист на Бундестима, който се разписва в 4 поредни мача. 24-годишният нападател наказа последователно Естония, Холандия и Северна Ирландия, а сега и срещу Аржентина. За последно голове в 4 поредни мача за Германия вкара Месут Йозил през 2012 година.

В същото време Серж Гнабри подобри рекорда на легендата Мирослав Клозе и стана футболистът, който най-бързо стигна до 10 гола с националния екип. Клозе достигна кота 10 след 13 мача за Германия, а Гнабри успя да стори същото в 11-ия си мач.

Постиженията на Гнабри не свършват дотук. За календарната 2019 година той е играчът с най-много попадения за националния отбор - 6. Пет от тях са в квалификациите за Евро 2020.

Състави:

Германия: Тер Стеген; Клостерман, Р. Кох, Зюле, Халстенберг; Е. Джан, Кимих, Хавертц (83 - Руди); Гнабри, Валдшмит, Брант (66 - Амири)

Аржентина: Маркесин; Фойт, Отаменди, Рохо (46 - Акуня), Таляфико; Р. Перейра (76 - Саравия), Л. Паредес, Де Паул (90 - Г. Родригес); А. Корея (46 - Окампос), Л. Мартинес, Дибала (62 - Аларио)