Германия се класира за Мондиал 2022 след бой над Северна Македония

Бундестима вкара четири безответни гола след почивката в Скопие

11:05 - 12 Октомври 2021
1405

Германия попиля Северна Македония като гост с 4:0 в един от най-интригуващите двубои от световните квалификации.

Воденият от Ханс-Дитер Флик тим имаше пълно превъзходство в срещата и с четири безответни попадения през втората част си свърши работата, като така си отмъсти на настоящия си съперник, от който загуби сензационно у дома през март.

Кай Хавертц бе точен за четирикратните световни шампиони тази вечер в 50-ата минута, а в 70-ата Тимо Вернер стана автор на второто попадение.

Пак Вернер реализира ново попадение в 74-ата минута, а 10 минути по-късно резервата Джамал Мусиала също изпрати топката в противниковата врата, оформяйки крайния резултат.

Срещата бе от Група “J”, в която първото място е за отбора на Германия, който си осигури и участие на Мондиал 2022 в Катар.

Македонците са трети във временното подреждане с 13 точки - на 9 зад Бундестима и на точка зад придвжилия се на второ място отбор на Румъния.