Голям мач! Лудогорец размаза 5:1 ЦСКА ( Москва )

23:48 - 19 Септември 2019
6971
Голям мач! Лудогорец размаза 5:1 ЦСКА (Москва)

Лудогорец изнесе може би най-великият си европейски мач, прегазвайки с 5:1 руския гранд ЦСКА (Москва) в зрелищен спектакъл на стадион „Лудогорец Арена”. Така българския шампион стартира с победа участието си в група H на Лига Европа и оглави еднолично временното класиране. В другия мач от групата Еспаньол и Ференцварош завършиха 1:1.

Лудогорец нанесе съкрушителен удар върху руския футболен гранд в началото на второто полувреме, след като само за 7 минути наниза три гола на ЦСКА за 3:1. На полувремето разградчани изоставаха с 0:1, след като Игор Дивеев откри резултата в 11-а минута, засичайки с глава центриране от фаул.

Противно на очакванията, лудогорци не се шокираха и пропуснаха още през първото полувреме да поставят на колене именития си съперник. Две уцелени греди и две фантастични спасявания на славния вратар на московчани Игор Акинфеев обаче помогнаха на ЦСКА да се прибере с гол преднина на полувремето.

Лудогорец изигра един от най-силните си мачове в европейските клубни турнири срещу ЦСКА Москва. Снимки: Спортал

Щурият обрат в Разград стартира в 47-ата минута. Тогава Вандерсон комбинира със Сисиньо, който проби отдясно в наказателното поле. Защитник опита да изчисти от краката му, но кълбото се озова у Вандерсон, който го посрещна с изстрел от границата на наказателното поле – 1:1! Само две минути по-късно, в 50-а мин., Джоди Лукоки шокира прехвалените московчани, засичайки перфектно центриране на Антон Недялков – 2:1 за Лудогорец!

В 52-а минута румънецът Клаудио Кешеро откри головата си сметка с брилянтно изпълнение от воле, пращайки топката в долния десен ъгъл зад Акинфеев – 3:1 за Лудогорец!

Шокът за ЦСКА бе пълен, на московчани не помогнаха и двете светкавични смени, защото дойдоха минутите на Кешеру. В 71-а минута той получи пас от Недялков и от точката за дузпата с кинжален шут направи резултата 4:1 за Лудогорец! В 73-а минута руският национален вратар Акинфеев събори Марселиньо, а Кешеру отбеляза своя хет-трик от дузпа – 5:1 за Лудогорец!

Разгромната победа на българския шампион над ЦСКА (Москва) с 5:1 е една от големите сензации в груповата фаза на Лига Европа. Разградчани от години не бяха изнасяли толкова качествена футболна продукция и шашнаха даже най-големите си критици. Без съмнение – велика европейска нощ за Лудогорец!

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА МОСКВА 5:1

0:1 Игор Дивеев 11, 1:1 Вандерсон 48, 2:1 Джоди Лукоки 50, 3:1 Клаудиу Кешеру 52, 4:1 Клаудиу Кешеру 69, 5:1 Клаудиу Кешеру 73'-д.

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Драгош Григоре, Рафаел Форстър, Антон Недялков, Абел Анисе, Стефан Баджи, Джоди Лукоки (85 – Жоржиньо),  Марселиньо, Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру (87 - Дан Битон)

Треньор: Станислав Генчев

ЦСКА Москва: Игор Акинфеев, Игор Дивеев, Хьордур Магнусон, Вадим Карпов, Яка Биол (54' - Чалов), Марио Фернандес, Кристиян Бистрович, Иван Обляков, Константин Кучаев (71' - Лукас Сантос), Никола Влашич, Такума Нишимура (54' - Ахметов);

Треньор: Виктор Гончаренко

Стадион: „Лудогорец Арена” (Разград) – 8 000 зрители

Главен съдия: Ирфан Пелто (Босна и Херцеговина)