Гришо Димитров: Искам да постигна още в спорта

Спорт
17:11 - 28 Август 2026
826
Гришо Димитров: Искам да постигна още в спорта

Григор Димитров гостува в студиото на Tennis Channel, след като се класира за основната схема на последния за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство на САЩ. 

Българинът спечели първите си два мача в по два сета срещу Лоренцо Джустино (Италия) и Тимофей Скатов (Казахстан), преди съперникът му в трети кръг на квалификациите Ото Виртанен да се откаже преди двубоя им.

Сега българинът чака да разбере името на опонента си в първи кръг в Ню Йорк. Той е бивш полуфиналист в турнира от 2019.

"Чувството е чудесно, сякаш е за първи път. Очаквах с нетърпение да изиграя още един мач. Играх добре в първите два. Беше важно да се възстановя добре. Усетих, че намирам ритъм. Имам нужда от тези мачове", каза Григор и добави:

"Още много неща искам да постигна в спорта. В момента искам да израствам още. Тенисът ми е помагал в много различни аспекти от живота ми. В момента участвам в свое собствено състезание".

"Обичам да печеля, но откривам различен ъгъл на възприемане и при загубите. Преди бях много критичен към себе си. Тогава е много трудно. Сега опитвам да съм по-мил със себе си, да се наслаждавам на играта. Не знаеш колко още ще играеш. Да съм отново в основната схема значи много за мен", категоричен беше 35-годишният Гришо.