Хампарцумян громи Асен: Бюджетът е щедър към всички, поискали "още нещо"
Банкерът видя и театрален компонент в разправиите около финансите на държавата

Финанстистът Левон Хампарцумян определи бюджета като щедър "към всички, които поискаха нещо". В представянето на финансовата рамка той видя и "театрален компонент" - разправии в парламента и по медиите.
"Едно време писателите, обединени в някакви съюзи по комунистическо време, гласуваха срещу писатели и книги, които никога не са чели. Същото е и в парламента", направи паралел той.
Хампарцумян смята, че данъкът върху бакшиша е взет от други икономики, в САЩ например сервитьорите плащат данък на база на предполагаемия бакшиш, който ще получат. "Тук това няма как да се направи. Всички тези мерки предполагат административни разходи и те вероятно биха надвишили или приближили ефекта от тези мерки", смята той за иновативните идеи на министър Василев. "Това е като на гнойна рана да залепиш лепенка", добави той.
Според Илиев минималната работа заплата трябва да е според конкретния регион - няма как да се сравнява София с Монтана, например.