Хетафе би Леганес и излезе пети в Испания

Тимът от мадридското предградие спечели с класическото 3:0

10:15 - 18 Януари 2020
1622

Хетафе разгроми Леганес като гост с 3:0 в двубой от 20-ия кръг на Примера дивисион и излезе на пето място във временното класиране.

Всичко в този мач, наричан "малкото мадридско дерби", се реши още в първия половин час на "Бутарке".

Още в 12-ата минута Леанрдо Кабрера откри с глава. В средата на полувремето АланАлан-Ромео Ниом удвои, след като се разписа с глава след центриране на Марк Кукурея. Крайният резултат оформи Хайме Мата в 33-ата минута след светкавична контраатака, подета от Хорхе Молина, който му подаде топката пред вратата.

Играчите на Леганес, който върви предпоследен с 14 точки и е пред изпадане, така и не показаха воля да обърнат хода на мача и разочароваха феновете си, които напуснаха трибуните преди последния съдийски сигнал.

Леганес завърши мача с човек по-малко, след като в добавеното време Рубен Перес беше изгонен за грубо нарушение.