Холгер Руне продължава защитата, Саша Зверев отпадна

16:43 - 20 Април 2023
1649

Датчанинът Холгер Руне започна с победа защитата на титлата си на турнира по тенис на червена настилка от сериите АТП 250 в Мюнхен.

Поставеният под номер 1 в схемата Руне се справи с 6:3, 6:4 с участващия с "уайлд кард" германец Яник Ханфман за час и 25 минути. Въпреки студеното време в Мюнхен Руне показа игра на много добро ниво и на три пъти проби подаването на Ханфман.

В четвъртфиналите Руне ще срещне чилиеца Кристиан Гарин, който спечели с 6:3, 7:6(3) срещу италианеца Лоренцо Сонего.

Освен Ханфман, загуби претърпяха и останалите германски тенисисти.

Най-неприятна за домакините се оказа изненадата, която допусна поставеният под номер 3 Александър Зверев. Олимпийският шампион изигра слаб мач и отстъпи с 6:7(2), 4:6 на австралиеца Кристофър О'Конъл.

Зверев бе догонващ в резултата през целия мач и така и не успя да разкрие пълния си потенциал.

В следващия кръг О'Конъл ще играе с италианския квалификант Флавио Коболи, който победи с 6:3, 3:6, 6:3 друг германец - Оскар Оте.

Даниел Алтмайер пък загуби с 6:4, 6:7(2), 2:6 от руснака Аслан Карацев в мач от първия кръг, който бе забавен заради дъжда над Мюнхен в сряда.

Наградният фонд на турнира в Мюнхен е 562 815 евро.